projekty > WYDARZENIA:

Warsztaty z pasją i precyzją

za nami!

Bezcenna wokalna wiedza? Właśnie u nas!

W dniach 7-9 czerwca 2024 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury na warszawskich Bielanach odbyły się Warsztaty z pasją i precyzją „Odkryj sztukę głosu”, zorganizowane przez Fundację Rozwoju Pasji JoséSong. Wydarzenie zgromadziło wokalistów z całej Polski, oferując im intensywny program nauki i doskonalenia umiejętności wokalnych oraz pisania piosenek.

Warsztaty rozpoczęły się od ćwiczeń z dr Anną Marią Adamiak, które miały na celu pobudzenie ciała i umysłu uczestników poprzez rozgrzewkę ruchową oraz ćwiczenia dykcyjne i fonacyjne. Kolejne warsztaty poprowadziła Ronja (Weronika Boczek), która wprowadziła uczestników w tajniki songwritingu, podkreślając znaczenie prawdziwego przekazu artystycznego i radzenia sobie z barierami wewnętrznymi. Pierwszy dzień zakończyliśmy spotkaniem z WOLSKĄ, laureatką I miejsca Festiwalu JoséSong w 2018 roku, multiinstrumentalistką, która rok temu wydała swój pierwszy album.

Drugi dzień rozpoczął się zajęciami z Radkiem Chwieralskim, producentem muzycznym i gitarzystą, który przedstawił uczestnikom podstawy tworzenia linii melodycznej i harmonizowania chórków. Ostatni blok warsztatów poprowadziła Monika Urlik, wokalistką i pedagog, która skoncentrowała się na interpretacji tekstu oraz stylach muzycznych i doborze repertuaru.

Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia, wręczony przez prezes Fundacji Rozwoju Pasji JoséSong – Karolinę Rudzik. Specjalne podziękowania należą się restauracji Karma z Bielan, która zapewniła pyszne lunche dla uczestników.

autor: Karolina Rudzik
15 czerwca 2024 r.