fundacja:

Ambasador fundacji

Ambasadorowie

Od września 2023 r. Fundacja stale rozwija pasje młodzieży z całej Polski. Dlaczego warto nas wesprzeć lub dołączyć do naszego zespołu? Poznajcie naszych Ambasadorów:

⭐ Kuba Sienkiewicz

polski muzyk rockowy, wokalista, kompozytor

Ur. 1961, autor i wykonawca piosenki literackiej, folkowej, bluesa i rocka, lider zespołu Elektryczne Gitary oraz własnych projektów artystycznych. Układa i prezentuje swoje utwory od roku 1981. Nagrywa muzykę i piosenki do filmów i teatru. Współpracuje ze scenami literacko-muzycznymi. Prywatnie dr nauk medycznych, lekarz neurolog.

⭐ Lanberry

wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów

Zakochana w muzyce popowej, odważnie eksperymentująca z różnymi brzmieniami pokazując jak szerokim i jakościowym gatunkiem może być muzyka popowa. Zdobywa uznanie środowiska, potwierdzone nominacjami do najważniejszych nagród muzycznych jak "Fryderyki". Trenerka "The Voice of Poland TVP". Współtwórczyni polskich sukcesów na Eurowizji Junior. Jurorka V edycji Festiwalu JoséSong.

⭐ WOLSKA

multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka

Autorka ponad 200 utworów. Tworzy w języku polskim oraz francuskim. Na swoim koncie posiada swój debiutancki album "WOLSKA". Patrycja jako przedstawicielka pokolenia Z łączy niezwykły romantyzm z prozą życia codziennego co nadaje jej twórczości niezwykłe brzmienie. Swoją przygodę z muzyką zaczynała w zeszłej dekadzie podczas Festiwalu JoséSong zajmując wysokie miejce na podium.

⭐ Sambor Grucza

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Językoznawca

Fan Bielan, kolarstwa górskiego i sportów motorowodnych. Specjalista w zakresie lingwistyki, glottodydaktyki i translatoryki oraz badań okulograficznych. Absolwent Liceum im. Jose Marti. Od czasów studenckich związany z UW. Od 2020 roku prorektor ds. współpracy i spraw pracowniczych Uniwersytetu Warszawskiego.

⭐ Marek Dutkiewicz

autor tekstów

Jeden z najwybitniejszych twórców polskich piosenek. Autor takich przebojów jak „Jolka, Jolka - pamiętasz”, “Za ostatni grosz” (Budka Suflera) ,”Aleja gwiazd” (Zdzisława Sośnicka), ”Windą do nieba” (2plus1), „Dmuchawce, latawce, wiatr”, “Malinowy król’’ (Urszula), ”Słodkiego, miłego życia” (Kombi), „Szklana pogoda” (Lombard) „Podaruj mi trochę słońca” (Bemibek). Utwór z jego tekstem „Chodź, pomaluj mój świat” to najczęściej „coverowana” polska piosenka. Gwiazda Marka Dutkiewicza znajduje się w Alei Gwiazd w Opolu.