projekty > wydarzenia:

konferencja młode głowy

o zdrowiu psychicznym młodzieży

Chcemy wypełniać naszą misję!

Celem Fundacji Rozwoju Pasji JoseSong jest dbanie o dobrostan młodzieży. W ostatnim czasie uczestniczymy w serii warsztatów i szkoleń, dzięki którym zdobywamy nową cenną wiedzę. Stale rozwijamy się, by spełniać oczekiwania młodych oraz być świadomi ich problemów. Kilka dni temu byliśmy na niezwykłej konferencji.

W piątek, 7 czerwca 2024 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja „MŁODY GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, mówiąca m.in. o poczuciu własnej wartości oraz sprawczości wśród młodych ludzi. Wydarzenie prowadzili: Martyna Wojciechowska i Kacper Zembrzucki – tiktoker, student biotechnologii. Panele dyskusyjne z ekspertami: Krzysztof Skórzyński i Magdalena Rigamonti. Nie zabrakowało także prelegentów, którzy podczas Konferencji zaprezentowali cenne treści: Monika Horna-Cieślak, Jan Gawroński, Magdalena Bigaj, Joanna Flis, Justyna Żukowska-Gołębiewska oraz Michał Kocianowski. Nad organizacją czuwali wolontariusze z XIII LO im. Lisa Kuli w Warszawie.

Co drugi człowiek uważa, że jest do niczego, ma brak motywacji do działania, czuje się bezużyteczny. Ponadto co trzeci, uważa się za samotnego człowieka i uważa, że nie wyjdzie mu w życiu. Co czwarty natomiast – ma brak chęci do życia.
Fundacja JoséSong jest silnie związana z tymi kwestiami i sposobem na poradzenie sobie z nimi – poprzez śpiew i muzykę. Pomaga młodym ludziom rozwijać ich muzyczne pasje.

W dzisiejszym tempie życia łatwo o zaniedbanie zdrowia i dobrostanu psychicznego. Ważne jest, aby na co dzień zachować balans i robić to, co aktywizuje do działania.
Pomóc może w tym właśnie muzyka – jej uspokajające dźwięki, które poprawiają nastrój oraz budują więzi społeczne. Poprzez śpiew i muzykę odganiamy złe myślenie i przyciągamy pozytywne, czerpiemy motywację do działania w codziennym życiu i pobudzamy kreatywność.

Dziękujemy, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia.

autor: Patrycja Jurek
13. czerwca 2024 r.

,,Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej, nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu.’’

Martyna Wojciechowska, Przesunąć horyzont