projekty > wydarzenia:

Gala Tulipanady

Pod patronatem naszej Fundacji

Gala Tulipanady pod patronatem naszej Fundacji

Gala Tulipanady, która odbyła się 24.05.2024 r. w Domu Kultury Kolorowa w Ursusie, była niezapomnianym wydarzeniem pełnym muzyki, emocji i wyjątkowych talentów. Gośćmi specjalnymi wieczoru były Katarzyna Wygnaniec i Gabriela Zalewska.

Katarzyna Wygnaniec, laureatka I miejsca ostatniej edycji Festiwalu JoséSong, wykonała utwór „Radość najpiękniejszych lat”. Gabriela Zalewska, laureatka Grand Prix poprzedniej edycji Tulipanady, zachwyciła publiczność utworem „Papierowy księżyc”. Ich występy były hołdem dla Jarosława Kukulskiego, wybitnego kompozytora, który 25 maja 2024 roku obchodziłby 80. rocznicę urodzin. Kompozycje Kukulskiego są ponadczasowe i nadal inspirują kolejne pokolenia artystów.

Podczas tegorocznej gali Tulipanady, drugie miejsce zdobył tercet Esencja, czyli również laureatki VII edycji Festiwalu JoséSong. Esencja, która wielokrotnie brała udział w koncertach organizowanych przez Fundację Rozwoju Pasji JoséSong, po raz kolejny udowodniła, że jest zespołem pełnym pasji i talentu.

Laureatką XXII edycji Tulipanady została Agnieszka Bylińska z Gminnego Ośrodka Kultury w Zakroczymiu. W ramach nagrody otrzymała voucher od Fundacji na lekcje z Jackiem Maślanką, trenerem wokalnym i jurorem Festiwalu JoséSong. Jesteśmy pewni, że współpraca z tak doświadczonym specjalistą będzie dla niej niezwykle wartościowym doświadczeniem, które pomoże jej rozwijać swoje umiejętności wokalne.

Fundacja Rozwoju Pasji JoséSong jest dumna, że mogła być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i wspierać młodych wykonawców na ich artystycznej drodze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom specjalnym i organizatorom za wspaniały wieczór.

Zdjęcia: Beata Czarkowska, Dom Kultury Kolorowa w Ursusie

autor: Karolina Rudzik
31. maja 2024 r.